Pasování na školáky

….   Absolventi : Předškoláci opouštějí školku

Dnes jste dosáhli jednoho vrcholu vysokého pohoří, do kterého jste se vydali v náručí svých rodičů.

Začali jste doma objevovat svět plný malých i velkých dobrodružství, lezli jste po čtyřech po zemi a oťukávali si všechno, na co jste dosáhli.

Jednoho dne jste prošli poprvé dveřmi naší školky, kde jste našli další malé objevitele a s nimi jste se vydali na dlouhou cestu poznávání a učení. Dnes už se ušlá cesta nezdá tak dlouhá.

Byla to cesta vzhůru, stoupali jste, občas se zastavili a odpočinuli si nebo se kousek vrátili. Tady jste poznali kamarády a naučili se první číslice a písmena. Tady jste byli vědci, sportovci, kosmonauty, tanečnicemi, zpěváky,zvířátky nebo hrdiny, vším, co nám fantazie umožnila.

Na tenhle kopec jsme stoupali spolu, my jsme vás doprovázeli. Snažili jsme se být správným průvodcem, všímat si vašich potřeb, udržovat vás v bezpečí a vždy vám podat ruku v cestě za poznáním.

Doufáme, že jsme vás nezklamali a byli vám vždy nápomocny. Konečně jsme dorazili na vrchol, do cíle této etapy vašich životů a tak se rozloučíme.

Vím, že vás čekají jiní průvodci na další cestě k vrcholům, kteří vám nabídnou pomocnou ruku.

Jste připraveni posunout se dál a výš, otvírá se před vámi tisíce cest, tak šťastně pokračujte. Když se ohlédnete zpátky, uvidíte naší školku s otevřenými dveřmi a dolehnou k vám písničky, které jsme společně zpívali.

Vaše paní učitelky