Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charakteristika školy

 

Nový název Barevné kostičky získala mateřská škola od 1.září 2009 po domluvě se všemi pracovníky školy.
Mateřská škola se nachází v malé obci Citice. Tvoří ji jeden pavilon s dvěma třídami. Nabízí kapacitu 50 dětí, které jsou rozděleny dle věku, schopností a potřeb do dvou tříd. Barvy provází nejen název školy, ale i samotné třídy. Barevné kostičky určují název tříd a ukazují směr a cestu.

    Škola je patrová, složená ze dvou pavilonů. Jeden je pro pedagogickou činnost a školní kuchyň. V suterénu mateřské školy je kotelna, která je po celkové rekonstrukci. Škola je obklopena krásnou zahradou. Jsou zde vybudována různá zákoutí např. pískoviště, průlezky, skluzavka, houpačky. O údržbu zahrady, sekání trávy, prořezávání stromů se stará obecní úřad.

    Provoz v mateřské škole je zajištěn od 6 hod.. Děti se scházejí v dolní třídě  a v 7,30  jsou rozděleny do dvou tříd. Na polední odpočinek se děti spojují v ložnici.  Děti s menší potřebou spánku pracují pod vedením druhé učitelky ve třídě. Odpolední činnosti probíhají opět v obou třídách.  Mateřská škola je otevřena do 16,00 hod.

 

zpět

1808181024-a3vertical_1.jpg